Wiele osób dąży do posiadania płaskiego brzucha, głównie dlatego, że jest on atrakcyjny. Chociaż jest on uważany za znak, że jesteś zdrowy i część szczupłego ciała, tłuszcz brzuszny jest ważny dla twojego zdrowia. Otyłość może zwiększyć ryzyko wystąpienia wielu chorób. Czy istnieje dieta, która może wyszczuplić brzuch? Jak można schudnąć w brzuchu? Co można jeść, aby spłaszczyć brzuch? Czy jest jakaś specjalna dieta, która spłaszcza brzuch?

Chociaż problem jest znany od wielu lat, nie ma uniwersalnej diety, która spłaszczy brzuch w ciągu kilku miesięcy. Wiele osób szuka specjalistów, aby dowiedzieć się jak schudnąć i spłaszczyć brzuch. Dieta ta nie będzie odbiegać od zalecanych wytycznych racjonalnego żywienia. Może to być spowodowane nadmiernym gromadzeniem się tłuszczu, co może prowadzić do wystającego brzucha. Warto ustalić, czy w Twoim przypadku występuje otyłość brzuszna.

Jak uzyskać płaski brzuch?

W Internecie można znaleźć wiele haseł: Płaski brzuch w miesiąc, Płaski brzuch w tydzień. Dieta wyszczuplająca brzuch, dieta na płaski brzuch czy konkretna dieta na brzuch. Nie jest możliwe, aby mieć płaski brzuch w ciągu kilku dni. Najpierw trzeba pościć, aby osiągnąć płaski brzuch. Płaski brzuch jest fizjologicznie niemożliwy do osiągnięcia, jeśli znajduje się w nim jedzenie. Dieta na płaski brzuch to dieta, która skupia się na utracie wagi i składa się z wysokobłonnikowych, nie wzdymających pokarmów. Ćwiczenia są ważnym elementem diety na płaski brzuch.

Jak powinna wyglądać dieta na płaski brzuch?

Odnosimy się już do diety na płaski brzuch. Zwróćmy uwagę nie tylko na rodzaje pokarmów, które są zalecane lub nie na płaski brzuch, ale także na czas i wielkość. Najlepiej jeść mniejsze porcje i mniej posiłków w ciągu dnia, jeśli chcemy mieć płaski brzuch. Ważna jest również woda. Picie dużych ilości wody w ciągu dnia może pomóc zmniejszyć zatrzymywanie wody i obrzęki w organizmie (w tym w brzuchu). Istotne jest, że woda, którą pijemy nie jest gazowana, jeśli chcemy mieć płaski brzuch.

Co można jeść, aby stracić tłuszcz z brzucha?

Jeśli chcesz mieć płaski brzuch, powinnaś ograniczyć spożywanie niektórych produktów. Możesz wymienić wysokokaloryczne pokarmy takie jak:

 • Posiłki typu fast food
 • dania smażone w głębokim tłuszczu,
 • Niewskazane są chipsy i inne wysokokaloryczne przekąski.
 • Tuczące mięso
 • Desery, zwłaszcza te z masłem lub tłustym kremem, są świetną opcją.
 • ciasta, ciasteczka, placki,
 • alkohol,
 • słodkie napoje,
 • słodycze.

Dieta na płaski brzuch - menu

Od dawna wiadomo, że dieta ma znaczący wpływ na nasz wygląd i zdrowie. Wyeliminowanie pewnych pokarmów czy grup produktów nie zagwarantuje nam płaskiego brzucha. Nie da się powiedzieć, co należy jeść, aby spłaszczyć brzuch.

Catering dietetyczny może pomóc Ci w spłaszczeniu brzucha, jeśli nie masz czasu na liczenie kalorii czy przygotowywanie zdrowych posiłków. Możesz wybrać:

 • dietę odchudzającą,
 • dieta sirtfood,
 • dieta wegetariańska,
 • lub standardowa dieta.

Zanim zamówisz dietę pudełkową, oblicz ile kalorii potrzeba, aby schudnąć. Pomoże Ci w tym nasz kalkulator kalorii.

Poniżej przedstawiamy główne zasady diety na płaski brzuch:

 1. Codzienne spożywanie owoców i warzyw. Składniki te mogą wpływać na zdrowie, np. utrzymując prawidłowy poziom cholesterolu we krwi i regularne wypróżnienia. Zwiększają również sytość, co pomaga w utrzymaniu wagi.
 2. Dostarczanie błonnika pokarmowego. Można go znaleźć w owocach i warzywach, a także w produktach zbożowych. Bardziej prawdopodobne jest, że zawierają go odmiany pełnoziarniste.
 3. Ograniczenie nasyconych kwasów tłuszczowych. Można to osiągnąć poprzez zamianę tłustych mięs na chude mięsa, ryby lub nasiona roślin strączkowych. Można też zamienić tłuszcze zwierzęce na oleje roślinne.
 4. Regularne posiłki dostosowane do stylu życia.
 5. Zróżnicowana dieta. Dzięki temu wszystkie witaminy i minerały są dostępne bez konieczności suplementacji, która jest zbyt często spotykana.
 6. Odpowiednie nawodnienie organizmu. Należy wybierać wodę mineralną i przyjmować ją w równych ilościach przez cały dzień.
 7. Ograniczenie spożycia soli. Chociaż sód jest niezbędnym pierwiastkiem, mamy go zbyt dużo. Może to prowadzić do nadmiernego zatrzymywania wody. Pamiętaj, że sól to nie tylko kwestia tego, ile jej spożywamy. Słone przekąski, gotowe mięsa i wędliny są bogate w ten składnik.

Na płaski brzuch, i uda - dieta

Nie ma jednej uniwersalnej metody na utratę tłuszczu z brzucha, jak już stwierdziliśmy. Osoby, które chcą schudnąć, powinny przestrzegać zasad prawidłowego odżywiania. Oznacza to, że powinny stosować zdrową dietę o niskim spożyciu kalorii.

Drugim ważnym aspektem diety na płaski brzuch jest włączenie regularnych ćwiczeń. Gromadzenie tłuszczu jest związane z równowagą przyjmowania i wydatkowania energii. Ćwiczenia to świetny sposób na zwiększenie wydatków energetycznych. Regularna aktywność fizyczna przynosi dodatkowe korzyści w postaci poprawy parametrów lipidowych (np. Regularna aktywność fizyczna może również poprawić poziom cholesterolu i jego frakcji oraz trójglicerydów. Może również zwiększyć wrażliwość tkanek na insulinę i obniżyć ciśnienie krwi.

W kwestii doboru ćwiczeń warto skonsultować się z trenerem personalnym. Regularne ćwiczenia są niezbędne dla uzyskania płaskiego brzucha i szczupłych ud. Dieta ta powinna być odpowiednio dopasowana do możliwości każdej osoby.

Dieta na brzuch - skutki uboczne

Mamy dobrą wiadomość: Dieta na płaski brzuch pokaże rezultaty już po dwóch dniach. Wynika to z faktu, że dieta na płaski brzuch wyeliminuje produkty o dużej zawartości soli, która sprzyja zatrzymywaniu i wchłanianiu wody. Wyeliminowane zostaną również produkty ciężkostrawne, gazowane i inne. Będziemy odczuwać mniej gazów i wzdęć, jeśli będziemy mogli łatwiej trawić. Poprawi się również nasza perystaltyka jelit. Nie musisz czekać na pierwsze efekty diety, aby spłaszczyć swój brzuch.

Post to sprawdzony sposób na płaski brzuch.

Może zdarzyła Ci się kiedyś sytuacja, w której nie jadłaś przez kilka godzin. Być może próbowałaś głodówek lub przygotowywałaś się do badania USG. Post może pomóc Ci w spłaszczeniu brzucha. Warto zadać sobie pytanie dlaczego? Łatwo jest zrozumieć, dlaczego mamy płaski brzuch. Nie daj się zwieść opowieściom o tym, że post może pomóc Ci uzyskać płaski brzuch. Post lub głodówka może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych, od niedoborów żywieniowych i osłabienia organizmu po poważne choroby. Pamiętajmy, aby dbać o swoje zdrowie. Czy warto poświęcić zdrowie i dobre samopoczucie dla chwilowo płaskiego brzucha? Nie.

Czy możliwe jest uzyskanie płaskiego brzucha w zaledwie 7 dni?

Trudno jest zobaczyć dramatyczne wyniki na jakiejkolwiek diecie w ciągu tygodnia. Dieta na płaski brzuch jest świetną opcją. Po 7 dniach można zauważyć znaczną pozytywną zmianę i pierwsze rezultaty. Po tygodniu stosowania produktów na płaski brzuch będziemy czuć się lżej, nasze wypróżnienia i gazy będą kontrolowane, a my będziemy mogli osiągnąć to, czego pragniemy - płaski brzuch.

Co jeść, aby stracić tłuszcz z brzucha?

Niezależnie od tego, jak bardzo się odchudzamy, wciąż istnieją produkty, których warto spróbować.

 • Warzywa,
 • owoce,
 • Pełnoziarniste produkty zbożowe
 • chude mięso,
 • ryby,
 • Rośliny strączkowe
 • Dostępne są źródła białka takie jak jajka, nabiał i tofu.
 • orzechy,
 • Nasiona i pestki
 • Olej lniany i oliwa z oliwek to dobre źródła zdrowych tłuszczów.

Wzdęcia - jak ich unikać

Należy wspomnieć, że częstą przyczyną zwiększenia obwodu brzucha są wzdęcia. Jest to powszechny problem, który zazwyczaj pojawia się po obfitym posiłku i ustępuje następnego dnia.

Wzdęcia, które są uporczywe i częste mogą być oznaką zaburzeń żołądkowo-jelitowych, takich jak IBS, SIBO, zaparcia lub nietolerancja laktozy. Odpowiednia dieta może pomóc złagodzić te objawy. Polega ona na ograniczeniu lub wyeliminowaniu pewnych pokarmów.

Do pokarmów powodujących wzdęcia należą:

 • fasolę,
 • groch,
 • kapusta,
 • kalafior,
 • Pokarmy tuczące
 • grzyby.

Kogo dotyczy otyłość brzuszna?

Istnieją proste środki, które można wykonać w domu, aby ocenić ten stan. Są to:

* Obwód talii.

* Wskaźnik WHR

* WHtR ratio.

Prawidłowym sposobem pomiaru obwodu talii jest pomiar w połowie odległości między ostatnimi żebrami (lub górną częścią bioder) a dolnymi żebrami (lub górną częścią uda). Dla kobiet prawidłowe wartości to poniżej 80 cm, a dla mężczyzn poniżej 94. Na podstawie tego parametru można określić, czy mamy do czynienia z nadmiernym gromadzeniem się tkanki tłuszczowej.

W przypadku płci żeńskiej wykazano, że obwód talii powyżej 80 cm wskazuje na otyłość brzuszną w pierwszym stopniu, a powyżej 88 cm w drugim.

W przypadku otyłości brzusznej pierwszego i drugiego stopnia u płci męskiej jest to odpowiednio powyżej 94 cm i powyżej 102. Ten rodzaj otyłości wskazuje na większe ryzyko wystąpienia powikłań metabolicznych.

Wskaźnik WHR mierzy stosunek obwodu bioder i obwodu talii. Służy on do określenia, jaki typ otyłości może mieć ktoś. Może to być albo otyłość typu jabłko, albo gruszka. Pierwsza z nich charakteryzuje się nagromadzeniem tłuszczu wokół brzucha, natomiast druga występuje w biodrach, pośladkach i udach.

WHtR to stosunek obwodu talii do wysokości ciała. Bezpieczna wartość to ta poniżej lub równa 0,4. Należy podjąć działania w celu obniżenia wartości, jeśli jest ona większa niż 0,5. Środki te należy podjąć, jeśli wskaźnik jest większy niż 0,6.

Otyłość brzuszna - przyczyny

Poniżej przedstawiono niektóre z przyczyn otyłości brzusznej:

 • Siedzący tryb życia związany jest z niskim poziomem aktywności fizycznej.
 • stosowanie niektórych leków, np. hormonalnych lub glikokortykosteroidów,
 • Zaburzenia hormonalne
 • Choroby genetyczne
 • Nieprawidłowe odżywianie to stan, w którym występuje zbyt duża podaż energii w stosunku do zapotrzebowania. Dotyczy to nadmiernego spożycia nasyconych kwasów tłuszczowych i cukrów prostych, w połączeniu z niskim spożyciem warzyw i pełnoziarnistych produktów zbożowych.

Co powoduje nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu?

Poza wymienionymi powyżej czynnikami, które mogą prowadzić do nadmiernego gromadzenia się tłuszczu na brzuchu, istnieją dwa dodatkowe ważne elementy: brak snu i stres. Te czynniki mogą sprawić, że będziemy bardziej zmęczeni, co prowadzi do zwiększonego apetytu i większego pragnienia pokarmów o wysokiej zawartości tłuszczu i cukrów prostych. (Nie są to składniki, które pozytywnie wpływają na płaski brzuch). Zmęczony organizm spowalnia metabolizm, co oznacza, że kalorie będą spalane mniej efektywnie.

Podsumowanie diety, aby stracić brzuch - podsumowanie.

Zdrowe odżywianie i regularne ćwiczenia to najlepsze sposoby na dietę na brzuch. Ważne jest, aby najpierw określić, czy cierpisz na otyłość brzuszną. Upewnij się również, że sprawdzisz swój ogólny stan zdrowia. Ryzyko rozwoju powikłań metabolicznych może być zwiększone przez nadmierne nagromadzenie tłuszczu.

Należy pamiętać, że obwód brzucha może się zmieniać w ciągu dnia. Jest to normalne i nie stanowi powodu do niepokoju.

Zróżnicowana dieta jest ważna dla osób, które chcą zachować zdrowie. Płaski brzuch to efekt uboczny, jeśli dobrze się odżywiasz, regularnie ćwiczysz i prowadzisz zdrowy tryb życia.