Dieta owocowo-warzywna jest jedną z najpopularniejszych diet. Po tygodniu można zauważyć zauważalną utratę wagi. Czego jeszcze możesz się spodziewać, jeśli przejdziesz na post owocowo-warzywny? Zobacz, co zauważysz po siedmiu dniach!

Dieta warzywno-owocowa to popularny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Post to sposób na oczyszczenie organizmu i pozbycie się szkodliwych substancji metabolicznych i toksyn. Post warzywny jest popularny, ale ma też swoich krytyków, którzy twierdzą, że może być szkodliwy dla zdrowia.

Jakie są efekty diety warzywno-owocowej?

Krótkotrwałe stosowanie diety warzywno-owocowej przynosi bardzo pozytywne efekty. To przede wszystkim utrata wagi (znaczna utrata wody), oczyszczenie organizmu z toksyn, uregulowanie metabolizmu i wzmocnienie odporności. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem postu warzywnego przebadać się pod kątem przeciwwskazań. Ważne jest przestrzeganie ścisłych wytycznych, które obejmują spożywanie posiłków składających się z warzyw i owoców. Ważne jest, aby nie przestrzegać postu zbyt długo i kontynuować zdrowe odżywianie po jego zakończeniu.

Warzywa i owoce mogą być również szkodliwe dla zdrowia, zwłaszcza jeśli jesteś przewlekle chory lub nie skonsultowałeś się wcześniej z lekarzem. Główne zagrożenia to niedobór witamin i białka, zaburzenia elektrolitowe (niedożywienie), zaburzenia miesiączkowania (takie jak nieregularne miesiączki), osłabienie, zawroty głowy i problemy skórne.

Efekty diety warzywno-owocowej po tygodniu stosowania

Jakie są efekty postu warzywnego? W pierwszej kolejności zauważysz spadek wagi spowodowany utratą wody. Przestrzegając zasad diety warzywno-owocowej można schudnąć 5 kg. Należy pamiętać, że główną zaletą postu jest usunięcie toksyn i oczyszczenie organizmu.

Przygotuj się na pogorszenie nastroju w ciągu pierwszych kilku dni postu. Mogą temu towarzyszyć bóle i zawroty głowy. Objawy te zwykle osiągają szczyt w dniach 2-3. Powinny one ustąpić po 5-6 dniach. Pod koniec pierwszego tygodnia często występuje przypływ energii. Należy pamiętać, że każdy organizm inaczej reaguje na dietę.

Jaki jest najlepszy sposób spożywania warzyw i owoców?

Post warzywny polega na spożywaniu posiłków, które składają się głównie z warzyw, niezależnie od tego, czy są surowe, gotowane czy marynowane. Do potraw należy dodawać zioła, czosnek i szczypiorek. Można również dodawać owoce. Dieta powinna składać się z 3 głównych posiłków oraz opcjonalnie 2 posiłków dodatkowych (drugie śniadanie i podwieczorek). Post warzywny ma tę zaletę, że jest łatwy w przygotowaniu. Jeśli masz mało czasu, a mimo to chcesz schudnąć lub oczyścić organizm, to dieta warzywno-owocowa jest dobrym rozwiązaniem. Catering pozwala zjeść dobrze zbilansowany i pożywny posiłek każdego dnia.

Dowiedz się, gdzie możesz uzyskać wsparcie z Dietly:

  • catering dietetyczny Poznań;
  • catering dietetyczny Gdańsk;
  • catering dietetyczny Łódź.

Zrób kilka badań, zanim zdecydujesz się na post warzywny. Skonsultuj się z lekarzem na temat wszelkich przeciwwskazań. Diety mają przynosić korzyści, a nie powodować skutki uboczne. Czy dieta warzywno-owocowa jest dla Ciebie? Wielu ekspertów zaleca, aby każdy raz w roku poddał się detoksowi, takiemu jak dieta warzywno-owocowa. Po tygodniu efekty mogą potwierdzać taką tezę.