Nierzadko ludzie zastanawiają się, które ćwiczenia odchudzające są skuteczne i pomogą im osiągnąć cel. Niektórzy twierdzą, że bieganie, skakanie na skakance i jazda na rowerze stacjonarnym to najlepsze ćwiczenia na odchudzanie. Nietrudno znaleźć informacje, że najlepsze ćwiczenia na odchudzanie to te, które pracują nad naszymi mięśniami i obejmują trening siłowy. Która opinia jest prawidłowa?

Spis treści:

  • Ćwiczenia na odchudzanie - trening siłowy czy aerobowy?
  • Kiedy ćwiczenia odchudzające są skuteczne?
  • Czy ćwiczenia odchudzające są konieczne?
  • Ćwiczenia odchudzające w domu

Ćwiczenia na odchudzanie - siłowe czy aerobowe?

Ćwiczenia odchudzające mogą pomóc w osiągnięciu celu bez wpływu na masę mięśniową.

Utrata masy ciała poprzez ćwiczenia aerobowe

Zauważono, że dieta redukcyjna i tylko ćwiczenia aerobowe w celu utraty wagi (np. tylko bieganie) mogą powodować rozpad komórek mięśniowych w celu uzyskania energii. Schudniesz, ale jest to również spowodowane utratą mięśni. Może to prowadzić do gorszego wyglądu sylwetki i mniejszego zapotrzebowania kalorycznego.

Ćwiczenia siłowe na odchudzanie

Jakie ćwiczenia na odchudzanie wybrać w tym przypadku, aby uniknąć znacznej utraty masy mięśniowej? Jak ćwiczyć na siłowni, aby schudnąć? W pierwszej kolejności należy wybrać ćwiczenia odchudzające, które sprzyjają rozwojowi mięśni. Jest to trening siłowy, do którego najlepiej używać dodatkowych obciążników, takich jak gumy, hantle czy kettlebells. Kiedy stosujemy ćwiczenia odchudzające oporowe, ważne jest, aby nasza dieta zawierała wystarczającą ilość białka. Co najmniej 0,9 grama białka na kilogram masy ciała.

Kiedy ćwiczenia odchudzające są skuteczne?

Czy są to najlepsze ćwiczenia na odchudzanie? Pamiętaj, że aby schudnąć, musisz utrzymywać nadwyżkę kaloryczną, co oznacza, że Twoja dieta powinna zawierać mniej energii niż jest to potrzebne do utrzymania obecnej masy ciała.

O tym jak obliczyć te wartości pisaliśmy tutaj: Jak obliczyć zapotrzebowanie energetyczne - wzory na CPM i PPM.

Ćwiczenia mające na celu utratę wagi mogą być określane jako "ćwiczenia odchudzające", ponieważ zwiększają nasze zapotrzebowanie na kalorie. Ułatwia to osiągnięcie deficytu energetycznego. Ćwiczenia na odchudzanie pomogą Ci schudnąć w połączeniu z dietą, która ma ujemny bilans energetyczny.

Czy ćwiczenia na odchudzanie są konieczne?

Czy zawsze powinniśmy stosować ćwiczenia odchudzające, gdy chcemy zrzucić kilka kilogramów, czy też istnieje inny sposób? Możemy schudnąć bez ćwiczeń odchudzających, ale są one zdrowsze i łatwiejsze. Dlaczego? Ćwiczenia odchudzające są korzystne dla naszego zdrowia, niezależnie od tego, czy działają i pomagają nam zrzucić kilka kilogramów.

Czasami osoby otyłe, które są sprawne fizycznie, są zdrowsze niż osoby szczupłe. Ważne jest, aby wykonywać ćwiczenia odchudzające, ponieważ pomogą nam one utrzymać zdrowe ciało i sylwetkę. Wybierzmy ćwiczenia odchudzające, które lubimy, ale nie zapominajmy , że trening siłowy i odpowiednia podaż białka są ważne dla utrzymania masy mięśniowej.

Ćwiczenia odchudzające w domu

Treningi odchudzające w domu mogą być świetnym pomysłem, zwłaszcza jeśli mamy odpowiedni sprzęt, taki jak gumki, hantle i mata. Możemy zacząć od krótszych treningów, a następnie stopniowo zwiększać ich intensywność, jednocześnie je wydłużając. Ćwiczenia, które można wykonywać w domu, aby schudnąć bez sprzętu, obejmują prancing i przysiady.

Popularne wpisy na blogu:

Na co zwrócić uwagę w firmie oferującej catering dietetyczny zamawiając wegańskie menu?
Jakie nasiona i pestki warto włączyć do diety?
Czy BMI zależy od wieku? Blog dietetyczny
Cztery diety, które pomogą ci osiągnąć postanowienia noworoczne
Jak zmniejszyć swój apetyt? Jak hormony, sen i skład diety wpływają na uczucie głodu.
Błonnik: 6 powodów, dla których warto zwiększyć jego spożycie
Te 3 narzędzia pomogą Ci osiągnąć cele w 2022 roku
30 najbogatszych w magnez produktów i przepis na koktajl magnezowy
Jaką żywność w pudełku wybrałyby "Przyjaciółki"?
Te firmy cateringowe będą warte Twoich pieniędzy w 2022 roku. Dowiedz się dlaczego.
Jak zaoszczędzić 10 godzin tygodniowo? Wystarczy jedna rzecz...
Co jeść, aby zapobiec podagrze?
Kwasy omega-3 i omega-6: źródła, różnice, rola w organizmie, potrzeba suplementacji
Fosfor: właściwości, działanie i występowanie