Kalkulator BMI może pomóc określić, czy nasza waga jest prawidłowa dla naszego wzrostu. Miernik BMI może być używany nie tylko do monitorowania utraty wagi, ale także do określenia, czy nasze ciało jest w dobrej kondycji.

Co można znaleźć w artykule?

 • Co oznacza wskaźnik BMI?
 • Co to jest kalkulator BMI? Kalkulator wagi
 • Jak powstał kalkulator BMI?
 • Co to jest BMI? Co oznacza wskaźnik BMI?
 • Jak obliczyć BMI? Wzór na BMI jest prosty.
 • Oblicz BMI online - kalkulator BMI
 • Kalkulator BMI Zakresy Normy BMI.
 • Dla kogo kalkulator BMI nie jest odpowiedni?
 • Oblicz swoją prawidłową wagę za pomocą wzoru BMI.
 • Jak obliczyć wagę w stosunku do wzrostu?

Co oznacza wskaźnik BMI?

BMI to skrót od Body Mass Index , czyli masy ciała. Pomaga on określić, czy waga jest proporcjonalna do wzrostu. Wskaźnik BMI można wykorzystać do określenia, czy utrzymujesz zdrową wagę.

Co to jest kalkulator BMI? Kalkulator wagi

Kalkulator BMI pozwala nam szybko obliczyć nasz wskaźnik masy ciała. Wynik pozwala nam określić, czy nasza waga jest prawidłowa i czy mamy nadwagę lub otyłość. Kalkulator BMI może być również świetnym sposobem na rozpoczęcie procesu odchudzania. Ułatwia śledzenie naszych postępów. Jest to kalkulator wagi, który informuje, czy nasza waga jest prawidłowa.

Jak powstał kalkulator BMI?

Adolphe Qutelet, matematyk, stworzył prototyp kalkulatora BMI w 1832 roku. Zauważył on, że istnieje silny związek między wzrostem a wagą. W 1972 roku Ancel Keys opracował wzór matematyczny do obliczania, czy waga danej osoby jest prawidłowa, w oparciu o wyniki Queteleta. W ten sposób powstał kalkulator BMI.

Zdjęcie autorstwa Theme Inn na UnsplashWhat

Czym jest BMI? Co oznacza wskaźnik BMI?

Ważne jest, aby pamiętać, że sama informacja o wadze niewiele znaczy na przykład dla lekarza lub dietetyka. Na przykład 80 kg może być uważane za normalne dla jednej osoby, a otyłość dla innej. Kalkulator BMI podpowiada nam natomiast, jak kształtować swoją wagę i wzrost, by móc odnieść uzyskany wynik do uniwersalnych norm. W medycynie, kontroli badań lub badaniach naukowych, kalkulator BMI jest często używany do określenia, czy badana osoba ma prawidłową wagę. Masa ciała.

Kalkulator BMI może powiedzieć nam, czy nasza waga jest proporcjonalna do naszego wzrostu.

Jak obliczyć BMI Prosty wzór na obliczenie BMI

Czy chcesz wiedzieć, jak obliczane jest BMI? Do obliczenia BMI potrzebujemy tylko dwóch informacji: wzrostu i wagi. Następnie możemy łatwo policzyć ten wskaźnik samodzielnie lub skorzystać z kalkulatora BMI.

Wzór na BMI to prosty wzór na BMI.

Jest to: 1,70m*1,70m = 2,sup>89m2/sup>. Jest to: 1,70m*1,70m=2. 89m2

Jest to liczba, przez którą dzielimy naszą masę ciała. Jest to: 70 kg / 2 89m2 = 24,2 kg/m2.

BMI mierzy

Aby zmierzyć BMI, można po prostu zważyć się na wadze, mierząc jednocześnie swój wzrost. Dane te można wykorzystać do obliczenia wskaźnika BMI.

Oblicz BMI online - kalkulator BMI

Kalkulatora BMI można użyć tutaj.

Kliknij tutaj >>.

Kalkulator BMI jest taki sam dla mężczyzn i kobiet - aby uzyskać wynik, należy obliczyć BMI osób dorosłych.

Zakresy kalkulatora BMI - normy BMI

Następnie możemy sprawdzić znaczenie naszego BMI. Wymaga to podania wartości BMI. Możesz sprawdzić swój wskaźnik masy ciała, korzystając z poniższych zakresów BMI. Zakresy BMI są takie same dla kobiet i mężczyzn. Jak wyjaśniono poniżej, tylko niektóre osoby dorosłe powinny odnosić się do BMI w inny sposób.

Normy BMI Znaczenie
<18,5 kg/m2 Niedowaga
18,5-24,9 kg/m2 Idealne BMI dla normalnej wagi
25 - 29,9 kg/m2 nadwaga
30 - 34,9 kg/m2 Otyłość 1. stopnia
35 - 39,9 kg/m2 otyłość stopnia II
> 40 kg/m2 Otyłość stopnia III

BMI dla kobiet i BMI dla mężczyzn - wskaźnik masy ciała

Powyższe normy BMI dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Wyjątkiem są osoby wysportowane, ponieważ ich nadmierna masa ciała jest często związana z dużą ilością masy mięśniowej. BMI kobiety w ciąży jest inne. Dlatego też prawidłowy przyrost masy ciała dla kobiet w ciąży jest obliczany w inny sposób.

Co oznacza wskaźnik BMI?

Jeśli Twój wskaźnik BMI jest wyższy niż 25 kg/m2, powinieneś rozważyć dietę odchudzającą, aby osiągnąć prawidłową wagę. Okazuje się, że utrzymanie prawidłowego BMI w zalecanym zakresie 18,5 - 24,9% kg/m2 to nie tylko kwestia wyglądu. Korzyści zdrowotne wynikające z prawidłowej wagi są liczne. Zbyt wysoki wskaźnik BMI zwiększa ryzyko wystąpienia poważnych chorób, zwłaszcza gdy przekracza 30 kg/m2. Istnieje otyłość.

Na kim Kalkulator BMI nie zadziała?

Istnieją pewne przypadki, w których wynik kalkulatora BMI nie jest miarodajny, jeśli chodzi o sprawdzenie, czy nasza waga jest w normie. Kiedy nie powinniśmy korzystać z wyników kalkulatora BMI?

Dzieci

Wskaźnik BMI nie jest stosowany u dzieci do oceny ich stanu odżywienia lub rozwoju ciała. Siatki centylowe mogą być używane do sprawdzenia, czy wzrost i waga dziecka mieszczą się w normalnym zakresie dla danego wieku.

Osoby wysportowane

Wskaźnik BMI nie odzwierciedla dokładnie osób z rozbudowaną tkanką mięśniową. Jedna osoba może mieć BMI na poziomie 24 kg/m2 i zawartość tłuszczu w organizmie na poziomie 23%. Inna osoba może mieć zbyt wysokie BMI (np. 28 kg/m2), ale zawartość tłuszczu w organizmie wynosi 10%.

Dlatego zaleca się, aby osoby z wysoką zawartością tkanki mięśniowej wykonywały dodatkowe pomiary oprócz ważenia się. Obejmują one pomiar obwodów i użycie glukometru. W przypadku wysokiej zawartości tkanki mięśniowej wskaźnik BMI nie powie nam, czy ważymy się prawidłowo.

Kobiety w ciąży

Kalkulator BMI może również dawać wynik, który nie jest zgodny z rzeczywistą wagą kobiet w ciąży. Przy ocenie wagi kobiet w ciąży istotne jest BMI przed cią żą, a następnie kontrola przyrostu masy ciała w kolejnych trymestrach, bez dodatkowych obliczeń BMI.

Oblicz prawidłową wagę przy użyciu prawidłowego wzoru BMI

Oblicz swoją wagę za pomocą wzoru na idealny wskaźnik BMI, a następnie pomnóż go przez swój wzrost. Idealny wskaźnik BMI wynosi od 18,5 do 24,9.

Jaka jest Twoja idealna waga? Oblicz swoją wagę, korzystając z poniższych wzorów.

 • Krok 1 - Oblicz prawidłową wagę przy najniższym BMI.
 • Krok 2 - Obliczenie prawidłowej wagi dla najwyższego idealnego wskaźnika BMI.
 • Krok 3 - Obliczenie prawidłowej wagi, która mieści się w idealnym BMI.

Jak obliczyć wagę na podstawie wzrostu?

BMI to stosunek masy ciała do wzrostu. Użyj powyższego wzoru, aby obliczyć nasze BMI.

Licznik BMI można wykorzystać do określenia, czy nasza waga jest proporcjonalna do wzrostu. W ciągu kilku sekund możemy dowiedzieć się, czy mamy nadwagę, otyłość lub niedowagę. Kalkulator BMI ma jednak pewne wady. Nie jest to dobry sposób na ocenę masy ciała dla każdego. Dzieci, kobiety w ciąży, osoby z rozwiniętymi mięśniami i osoby z nadwagą są oceniane za pomocą innych metod.

Popularne wpisy na blogu:

Co jeść podczas jazdy na rowerze? Dieta kolarza jeżdżącego na rowerze
Szybki wegetariański obiad - przepisy z całego świata
Jak działa trawienie w rzeczywistości? Czy picie wody rozcieńcza enzymy?
Czym są superfoods? Czy warto je jeść i jakie są ich zalety?
Czy zdrowe kanapki mogą być częścią codziennej diety?
Lista ważnych badań kontrolnych
Jak przygotować się do szczepienia na koronawirusa?
Jakie badania warto wykonać u mężczyzn po 50. roku życia? Lista badań dla mężczyzn w wieku 50 lat i starszych
Jakie badania warto wykonać u kobiet po 50. roku życia? Lista badań dla kobiet w wieku 50 lat i starszych
Mężczyźni po 40. roku życia powinni poddawać się badaniom profilaktycznym. Które badania warto wykonać?
Jakie badania profilaktyczne zalecane są kobietom po 40. roku życia?
Jakie badania warto wykonać u kobiet po 30. roku życia?
Jakie badania profilaktyczne powinni wykonać mężczyźni po 30. roku życia? Badania profilaktyczne dla mężczyzn
Badania dla mężczyzn w wieku 20-30 lat. Jakie badania krwi należy wykonać przed 30 rokiem życia?
Jakie badania kontrolne należy wykonać przed 30 rokiem życia? Kobietom w wieku 20-30 lat zaleca się wykonanie badań kontrolnych.