W ostatnich latach popularność zyskała dieta Sirtfood. Przez lata zetknęliśmy się z wieloma różnymi dietami odchudzającymi. Jest wiele diet wysokobiałkowych lub postnych, które wypróbowaliśmy. Jaka jest różnica między Sirtfood a innymi dietami? Na czym polega dieta Adele?

Czym są sirtuiny, zapytacie?

Sirtuiny to klasa białek występujących w organizmie. Sirtuiny pełnią wiele ważnych funkcji. Sirtuiny kontrolują metabolizm organizmu i stan zapalny, a także wpływają na proces starzenia się. Wykazano, że sirtuiny spowalniają proces starzenia się organizmu i przyspieszają utratę masy ciała. Wiadomo również, że zwiększają wrażliwość komórek na insulinę. Ich wysokie stężenie może pomóc w zapobieganiu nadmiernej utracie tkanki mięśniowej podczas odchudzania.

Niektóre produkty zawierają substancje, które stymulują produkcję sirtuin w organizmie. Te substancje są tym, czego potrzebujemy i gdzie możemy je znaleźć?

Pierwsza grupa nazywa się polifenole i można ją znaleźć w owocach i warzywach. Druga grupa, kwas tłuszczowy omega-3, znajduje się przede wszystkim w tłustych rybach. Leucyna znajduje się również w pokarmach wysokobiałkowych, takich jak chudy nabiał, jaja i ryby. Substancje te zwiększają poziom sirtuiny w organizmie.

Na czym polega dieta Adele?

Dieta Adele ma na celu zwiększenie poziomu sirtuin w organizmie, co sprawi, że odchudzanie będzie bardziej efektywne i pozwoli zachować tkankę mięśniową. Taki jest właśnie jej cel. Czy jednak zadziała lepiej niż tradycyjna dieta? Tego właśnie nie wiemy. Dieta ta nie jest też przedmiotem żadnych badań.

Dieta Adele została przez jej autorów podzielona na fazy i kroki. Pierwszy krok jest bardzo restrykcyjny. Trwa trzy dni i możemy spożywać tylko 1000 kcal na noc w postaci trzech koktajli sirtuinowych przygotowanych z soku z selera, pietruszki lub rukwi. Koktajl ten można mieszać z innymi produktami sirtuinowymi. Oznacza to, że można zrobić trzy smoothie i jeden posiłek.

Rozpoczyna się drugi etap, który trwa przez siedem dni. Podczas tego etapu kalorie są nieco zwiększone. Zaleca się spożywanie trzech koktajli i dwóch posiłków.

Po tygodniu przechodzimy do trzeciego etapu. Ten etap trwa od ósmego do dwudziestego pierwszego dnia diety. Trwa on przez dwa tygodnie. Autorzy nie zalecają wytycznych dotyczących kalorii. Zamiast tego sugerują, aby obliczyć kalorie w zależności od celów, aktywności fizycznej i potrzeb. Dieta staje się bardziej rutynowa. Dołączony jest jeden koktajl sirtuinowy i trzy stałe posiłki. Można dodać jedną do dwóch przekąsek.

Drugi etap drugiej fazy lub czwarty etap kończy się po trzech tygodniach. Nie ma wytycznych dotyczących kalorii ani liczby posiłków. Zaleca się włączenie do diety pokarmów bogatych w sirtuinę.

Jest to dieta złożona. Polecam catering dietetyczny, jeśli nie chcesz kłopotów z przejściem przez to wszystko. Można pobrać darmowy jadłospis diety Sirtfood. Jest on ułożony według schematu.

Jakie pokarmy są dozwolone na diecie Sirtfood

Na wstępie zaznaczę, że dieta ta nie zawiera żadnych zakazanych produktów. Dieta Adele zaleca spożywanie produktów bogatych w polifenole. Należą do nich papryczki chili oraz gryka (czyli kasza gryczana i mąka gryczana. chleb gryczany, chleb gryczany, kapary, seler, kawa, oliwy z oliwek, zielona herbata, matcha, warzywa liściaste (jarmuż, pietruszka, rukola), czerwone wino, truskawki. Te pokarmy są bardzo popularne.

Dla kogo dieta Adele jest dobra? Czy jest coś, czego należy unikać?

Dieta ta przeznaczona jest dla osób z otyłością lub nadwagą. Jest to dieta odchudzająca. Nie jest zalecana dla kobiet w ciąży i dzieci w okresie laktacji, ze względu na dwa pierwsze etapy. W tych przypadkach do diety można dodać produkty Sirtuin. Jest to coś, co polecam wszystkim. Krótkotrwała, ograniczona dieta może mieć negatywny wpływ na niektóre choroby przewlekłe. Krótkie posty mogą być szkodliwe w przypadku podagry czy niedoczynności tarczycy.

Czy osoby aktywne fizycznie mogą stosować dietę Sirtfood

Ze względu na niską kaloryczność, autorzy zalecają, aby w pierwszym tygodniu nie podejmować intensywnej aktywności fizycznej. Można stosować dietę w kolejnych etapach, szczególnie jak dostosować zawartość kaloryczną do poziomu aktywności fizycznej. Autorzy podkreślają, że ćwiczenia są niezbędne do uzyskania lepszych efektów. Zalecają, aby ćwiczyć pięć razy w tygodniu po 30 minut.

Adele twierdzi, że schudła stosując tę dietę, ale ona również regularnie ćwiczyła i nie schudła dzięki sirtuinom. Nie zapominajmy o tym.

Jakie są wady i zalety planu dietetycznego Adele?

Ponieważ zalet jest więcej, zacznę od negatywów. Ta dieta nie posiada żadnych badań naukowych. Jest wiele badań na temat sirtuin, ale żadnego na temat diety Sirtfood. Minusem diety jest pierwszy tydzień, który jest bardzo restrykcyjny. Składniki są bardzo zdrowe. Dieta Sirtfood zachęca do jedzenia owoców i warzyw. Zieloną herbatę można uczynić zdrowszą poprzez dodanie przypraw antyrakowych. Autorzy zalecają, aby po siedmiu dniach dostosować kalorie do swoich potrzeb. To jest świetna sprawa!!! Ja mam mieszane uczucia. Są pewne minusy.