W ostatnich latach dieta zupowa zyskała na popularności. Jej efekty mogą być spektakularne. Czy jednak taka dieta jest bezpieczna? Przeczytaj nasz artykuł, aby się tego dowiedzieć!

W skrócie

  • Dieta zupowa obejmuje wiele niskokalorycznych zup warzywnych.
  • Ten rodzaj diety nie powinien być stosowany dłużej niż siedem dni.
  • Dzieci nie powinny stosować diety zupowej.
  • Dieta zupowa może pomóc szybko schudnąć.
  • Dieta zupowa może być niedoborowa. Dlatego warto skonsultować się ze specjalistą.

Na czym polega dieta oparta na zupach?

Dieta zupowa to taka, która koncentruje się na niskokalorycznych bulionach warzywnych. Podczas trwania diety dozwolone są pokarmy stałe, ale w bardzo małej ilości.

Jest to krótkoterminowy plan żywieniowy. Nie zaleca się stosowania tej diety przez więcej niż siedem kolejnych dni. Dieta ta ma na celu pomóc ludziom szybko schudnąć.

Zdjęcie autorstwa Jason Briscoe na Unsplash

Dieta zupowa - efekty

.

Zasadniczo zupy o niskiej zawartości kalorii są uważane za część diety zupowej. Zastępując większość posiłków zupami, które nie zawierają makaronu, chleba ani sera, dzienne spożycie kalorii zostaje znacznie zmniejszone. Może to prowadzić do szybkiej utraty wagi.

Dieta zupowa najprawdopodobniej spowoduje utratę wagi. Nie zaleca się stosowania tej diety dłużej niż kilka dni, ponieważ może być ona niedoborowa. W tym okresie spożywamy mniej kalorii, jednocześnie zwiększając spożycie wody. Prowadzi to do znacznego spadku masy ciała.

Należy pamiętać, że efekty mogą się szybko odwrócić po zmianie diety. Efekt jo-jo jest bardzo prawdopodobny, gdy stosujemy dietę zupową. Możemy nie tylko odzyskać utraconą wagę, ale także zyskać więcej.

Dieta zupowa może prowadzić do spożywania większej ilości warzyw. Domowe zupy mogą być świetnym sposobem na dostarczenie witamin, minerałów i innych składników odżywczych. Codzienne menu musi być zbilansowane.

Czy dieta zupowa jest odpowiednia dla dzieci?

Czy omawiana dieta jest odpowiednia dla dzieci? Absolutnie nie! Wprowadzenie zdrowych zup warzywnych do jadłospisu malucha jest jak najbardziej dopuszczalne. Nie należy jednak narażać rosnącego organizmu na diety niskokaloryczne lub eliminacyjne. Jest to wyjątek tylko wtedy, gdy dziecko jest indywidualnie prowadzone przez dietetyka, a menu jest dostosowane do jego stanu zdrowia.

Nie należy samodzielnie zmieniać diety dziecka na zupę. Może to prowadzić do różnych problemów zdrowotnych, trudności w nauce, a nawet poważnych zaburzeń hormonalnych, zwłaszcza w dłuższej perspektywie.

Dieta zupowa - catering dietetyczny

Przygotowywanie różnorodnych zup może być trudne, gdy jest się na diecie zupowej. W większości miast dostępne są usługi cateringowe, więc nie będziesz musiał codziennie martwić się o gotowanie.

Wyszukiwarka Dietly może pomóc w znalezieniu usług w Twojej okolicy.

  • catering dietetyczny Poznań;
  • catering dietetyczny Gdańsk;
  • catering dietetyczny Gdynia.

Już po kilku dniach widać efekty diety opartej na zupach. Bardzo szybko tracimy na wadze. Należy pamiętać, że utrata wagi nie potrwa długo, jeśli przez pierwsze kilka dni będziemy tracić tylko wodę. Jeśli zastanawiasz się nad tą dietą, ale nie masz pewności, jak zbilansować swoje posiłki, skonsultuj się z dietetykiem lub lekarzem.